2018-04-11 21:32:56 » 3 - cmnt » ... více

Přeji příjemné časné ranní hodiny, právě je: 26.06.19 - 02:42                          Nejste přihlášen » Nová registrace » Přihlásit setemní elfové - shrnutí

Shrnutí Statistiky jednotek Statistiky budov Vývojový pavouk Základy Pokročilé Smíšené Pokoření temných elfů
Úvod
Samotářští Temní elfové byli první probuzenou rasou ve světe Warcraftu. Tyto temné, nesmrtelné bytosti byli první, kdo se učil magii. Lehkomyslné používání magie Temnými elfy přitáhlo Plamennou Legii do světa a vedlo ke katastrofické válce mezi dvěmi titánskými rasami. Jen tak tak se Temným Elfům podařilo zahnat Legii ze světa, ale jejich skvělá domovina byla zničena a zaplavena mořem. Od té doby Temní elfové odmítali používat kouzla ze strachu, že by se obávaná Legie vrátila. Temní elfové se izolovali od zbytku světa a zůstali schováni po mnoho tisíc let na vrcholu jejich posvátné hory Hyjal. Jako rasa jsou Temní elfové čestní a spravedliví, ale jsou velice nedůvěřiví k "nižším rasám" světa. Od přírody jsou nočními tvory a jejich temné síly získávají stejnou nedůvěru, kterou chovají k jejich smrtelným sousedům.


Rasová příslušnost
Temní elfové Kalimdoru jsou mocnou rasou, která zdůrazňuje mobilitu, vzdálenostní palebnou sílu a zaříkávačství. Nedisponují hrubou silou jako jiné rasy, ale jejich schopnosti a umění s lukem a kouzly více než kompenzují tuto nedostatečnost.

Výhody
 • Stromovci
  Některé budovy Temných elfů jsou vlastně vnímající stromy, které se mohou pohybovat. Jsou jimi: Strom života, Strom věků, Strom věčnosti, Stromovec války, Stromovec větru, Stromovec tradic, Stromovec ochránce a Stromovec divů. Tyto budovy mohou být vykořeněny "vykořeňovacím" povelem a poté je lze libovolně přemisovat. Při chůzi mohou útočit na pozemní jednotky, ale nemohou být nasazeny na své normální činnosti, jako přijímání surovin nebo vytváření jednotek. Pro návrat do formy budovy je musíte znovu zakořenit. Stromovci mohou těžit z následujících schopností:

  Sníst strom: Pokud je stromovec poškozen, může konzumovat stromy pro znovuzískání zdraví.
  Požehnání přírodou:Tato schopnost se dá vyzkoumat ve stromovci Věků. Jakmile je vyzkoumána, zlepšuje rychlost pohybu a brnění stromovců.


 • Shadowmeld
  Temné elfice mají schopnost splinou se stínem a učinit se tak neviditelnými, když se zrovna nepohybují nebo neútočí. Lučištnice, Lovkyně, Warden a Měsíční kněžka mají tuto schopnost. Přimět tyto jednotky aby zůstali nehybné, i když nepřítel by jinak vyprovokoval odpověď, můžete stisknutím klávesy pro schování. Tato schopnost funguje pouze v noci.
 • Zlepšené noční vidění
  Temní elfové mohou být vylepšeni tak, aby viděli stejně dobře v noci, jako vidí ve dne. Vylepšuje se to Síni lovců. Toto vylepšení nezlepšuje ohled budov.
 • Měsíční studny
  Měsíční studny Temných elfů (k poskytování populačního limitu) mají také zásoby many, které mohou být použity pro regeneraci a doplnění zásob many blízkých jednotek Temných elfů. Mana takto utracená se pomalu dobíjí, ale pouze v noci.
 • Temní elfové těžením nespotřebovávají stromy a Bludičky tak mohou zůstat kamkoliv je pošlete.
 • Temní elfové jsou se svými lučištnicemi velice účinní proti vzdušným jednotkám.